
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 4.2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07171
Ext.Price$0.07171
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07171 | $0.07171 |
| 10 | $0.06438 | $0.64380 |
| 50 | $0.05779 | $2.88950 |
| 100 | $0.04869 | $4.86900 |
| 500 | $0.04103 | $20.51500 |
| 1000 | $0.03894 | $38.94000 |
| 3000 | $0.03696 | $110.88000 |
| 5000 | $0.03508 | $175.40000 |
